Nejlevnější půjčka
Nejlevnější půjčka   |   Půjčky ihned   |   Peníze na ruku ihned   |   Půjčím peníze hotově   |   Výhodné půjčky   |   Online žádost   
Upozornění: Informace a rady uvedené na těchto stránkách mohou být neaktuální a nemusí odpovídat současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Rychlé hotovostní půjčky Vám zajistí peníze na ruku ihned

Kontokorent? Účet může do mínusu

9.5.2024

Kontokorent je služba, kterou vám může banka sjednat k vašemu běžnému účtu. V principu jde o to, že lze čerpat peníze z účtu, i když na něm není dostatečná hotovost. Jinými slovy, váš účet vás pustí do mínusu, do červených čísel. Takovýto účet se běžně označuje jako tzv. kontokorentní účet.

Jak to celé funguje?

Kontokorent, či chcete-li kontokorentní úvěr, poskytují banky jako doplněk k běžným účtům. Jedná se však o doplňkovou službu, na kterou musí mít klient s bankou řádně uzavřenou smlouvu. V této smlouvě je ustanoveno několik zásadních věcí. Jednou z nich je třeba maximální částka, kterou může zákazník přečerpat. Pozor, je však velice důležité si tuto maximální hodnotu hlídat, pokud totiž částku přečerpáte, budete platit vysoké sankce.Tím, že vyčerpáte hotovost na účtu a vydáte se do záporných čísel, znamená, že jste začali čerpat kontokorentní úvěr. Kromě peněz, které jste přečerpali (respektive půjčili), budete splácet také úroky, což je další věc, která je uvedena ve smlouvě. Dnes se úroky pohybují v rozmezí zhruba deseti až dvaceti procent. Vypůjčená částka se vám tak ještě o něco navýší, konkrétně o daný počet procent z částky, podle smluvního ujednání.

Součástí smlouvy je také ujednání o době splatnosti, u kontokorentního úvěru bývá nejčastěji jeden rok, jsou ale i případy, kdy banka zkrátila dobu splatnosti jen na šest měsíců.

K čemu se dá kontokorent nejlépe využít?

Kontokorentní úvěr, stejně jakožto jakýkoliv jiný, je vhodné využívat pouze tehdy, je-li to nezbytně nutné. Jeho výhodou je jistě to, že zajišťuje klientovi platební schopnost, to znamená, že platby za plyn, elektřinu či telefon budou vždy zaplaceny včas a nemusí se opožďovat kvůli nedostatku peněz. Tím se klient může vyhnout případným problémům s neplacením a ocitnutí se mezi dlužníky. Pokud si potřebujete vypůjčit peníze na delší období, je rozumnější se poohlednout po jiné možnosti, jak si půjčit co nejlevněji.
Další témata:

Kde si nejlevněji půjčit?
Existuji půjčky bez dokládání příjmů?
Jak se zbavit svých dluhů
Půjčky přes placené linky skrývají řadu úskalí
SMS půjčka bez ověřovacího poplatku 1 Kč a bez příjmu
Půjčka bez nutnosti doložit příjem
SMS půjčky každému ihned na účet
Konsolidace půjček bez registru
Půjčky ihned do 5 minut na účtu nonstop 5000 Kč
Půjčka 40000 v akci ihned
Půjčka před výplatou každému 5000
Půjčka do výplaty 1000kč na účet
Omega půjčka
Americká hypotéka bez registru
Půjčka bez ručení nemovitostí a nahlížení do registru
Americká hypotéka
Cetelem půjčka
Půjčím své peníze hotově
SMS půjčky pro problémové klienty

Co je to kontokorent?
Jak funguje splátkový prodej?

Doporučujeme:

Nemáte příjem nebo jeho výši nemůžete doložit? Přečtěte si o půjčce bez potvrzení o příjmu – rychlé a dostupné půjčce na cokoliv. Potřebujete půjčit před výplatou? Řešením může být SMS půjčka neboli půjčka před výplatou.© 2024 www.Nejlevnější-Půjčka-ihned.cz - Všechna práva vyhrazena.

Tyto stránky mají pouze informativní charakter. Prozovovatel stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů.